Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları
18 Şubat 2020 1 Yorum 304 Görüntüleme

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Ses izolasyonu hemen hemen her alanda ihtiyaç duyduğumuz bir sistem. Gelişen dünyada ve teknoloji ile birlikte dünyamızda çok şey değişti. Bununla birlikte birçok sorunlarda ortaya çıkmıştır. Bu sorunlardan biri de ses gürültüsüdür. Gürültü kirliliği veya diğer adıyla ses kirliliği, insan veya hayvan yaşamını olumsuz etkileyen, dengesini bozan her türlü insan, hayvan ya da makine kaynaklı ses oluşumudur. Gürültü kirliliğinin en yaygın biçimlerinden biri, özellikle motorlu araçların neden olduğu kirliliktir. Ses kirliliği insanlar tarafından pek fazla ciddiye alınmasa da önemli bir sorundur. Hatta farkında olmadan da ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir. Ses izolasyon malzemeleri her alanda kullanılabilir. Evlerde, ofislerde, toplantı, sinema, spor ve konferans salonlarında, radyo ve müzik odalarında, jeneratör kabinleri gibi birçok alanda kullanım alanları mevcuttur. Haydi ses izolasyon malzemelerinin kullanım alanlarını, nasıl uygulandığını, hangi malzemeler kullanıldığını hep beraber inceleyelim.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Evlerde kullanılan ses izolasyon malzemesi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Evimizde olmayan bir ses yalıtımı düşündüğümüz zaman komşumuzdan gelen sesler ve dışarıdan gelen sesler bizleri ister istemez rahatsız etmektedir. Her insanın istediğidir evinde dinlenmek ve ailesiyle beraber keyifli vakit geçirmek. Ses izolasyonu olmayan evde bu imkansız hale gelmektedir. Tavan ve duvarlarda kullanılan ses geçirmez süngerler, ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlayan akustik süngerdir. Bu akustik süngerler dekoratif yapısıyla ve farklı renk seçenekleri ile beraber evinizde güzel ambiyans oluşturur.  Akustik süngerin çeşitleri; yumurta, piramit, labirent, basotect, special, rulo, bariyerli ve yapışkanlı olarak çeşitleri vardır. Zeminlerde ise akustik bariyer ve akustik şilte kullanarak alt komşu / dükkan ile ses iletişimini kesebilirsiniz. Böylece istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde daha huzurlu vakit geçirebileceksiniz.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Ofislerde kullanılan ses izolasyon malzemesi evlerde de olduğu gibi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Çalışma esnasından personellerin işlerine adapte olabilmeleri seslere bağlıdır. Dışarıdan gelen seslerin çalışanları rahatsız etmesi, adaptasyon sorununu beraberinde getirir. Bu yüzden ofis ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Ofis ortamlarında olduğu kadar kişilerin kendi evlerinde kendilerine özel olarak ayırdıkları çalışma odalarının da iyi bir şekilde ses izolasyonuna ihtiyacı vardır. Bu alanlar da yine en az ofis alanları kadar önemlidir. Ofis ses yalıtımı çalışma ortamlarının daha verimli hale getirilmesi için yapılan akustik düzenleme uygulamalarıdır. Akustik duvar panelleri Ofis ses yalıtımı çalışan kişilerin ofis içerisinde yapmış olduğu görüşmeler sırasında oluşan iletişim trafiğinin önüne geçebilmek için yapılır. Ofislerde kullanılan ses izolasyon malzemesi dekoratif yapıya sahiptir. Bu dekoratif ürünler; cloth screen panel, akustik yüzer tavan, ses emici küpler, kanopi asma tavan, baffle akustik tavanlar tercih edilir. Zeminlerde ise edpm ses bariyeri ve akustik şilte kullanarak topuk seslerini kesebilirsiniz. Böylece ofisinizde daha verimli çalışabilirsiniz.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları

Radyo ve müzik odalarında kullanılan akustik ses süngerleri, diğer süngerlere göre daha fazla ses emilimine sahiptir. Akustik Ses Yalıtım Süngerleri ortamın ses düzenini eko, yankı gibi problemlerine çözüm olarak kullanılmaktadır. Akustik düzenlemede kullanılan malzemeler renk ve desen alternatifi sunduğu için dekoratif bir görünüm sağlanmaktadır. Ses düzenlemesinde etkili çözüm olan akustik süngerler müşteri talebine istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Genellikle kullanılan Akustik ürünler; bass trap sünger, vicoustic flexi a50 panel, tekno touch ve tekno slince süngerledir. Uygulandığı vakit daha kaliteli müzik ve radyo yayını yapmanızı sağlar.

Turkish Acoustic olarak son derece kaliteli ürünlerle ses yalıtım ve izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ürünlerimiz yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip yanmazlık sertifikalarına sahip olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmeyi başardık.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/heraklith.html

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Electrolux Teknik Servis İstanbul
Sonraki Yazı Hileli Apk Oyun İndirmek

Yazar Hakkında

Melih
Melih 216 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Asma İskele Kiralama

ASMA İSKELE KİRALAMA Bir inşaatın bitirilmesinde en çok rol oynayan asma iskelelerin kalitelisini bulmaktan endişe mi duyuyorsunuz? Asma iskele nereden kiralanır, en yeni teknolojiyle üretilmiş asma iskele kiralama konusunda kime

Tanıtım 3 Yorum

Jel Akü Fiyatları 2020

Jel Akü Fiyatları 2020 Jel Akü sistemleri elektrik üretimi ve depolanması bakımından en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde bulunan teknik imkanlar akü sınıflarında

Tanıtım Yorum Yok

Kadınlarda Şıklığın En Güzel Hali

Kadınlarda Şıklığın En Güzel Hali Pırlanta, her kadının hayalini süsleyen takı grubudur. Özellikle tektaş ve beştaş yüzüklerde tercih edilen pırlantalar artık tüm takılarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Lizay Pırlanta bu konuda

1 Yorum

Yanıtla