Cam Balkonların Bakımı Önemlidir
17 Şubat 2017 0 Yorum 1338 Görüntüleme

Cam Balkonların Bakımı Önemlidir

Cam balkonlar bir zaman önemli derecede satış yapmış ve kullanılmış olan pencere malzemesidir. Ancak değişen kullanım malzemeleriyle birlikte bazı cam balkon kullanıcıları da yeniliğe gitmişlerdir. Cam balkonlarda kullanılan cam fitili tercih edilmelerinde en büyük etkenlerden biridir. Çünkü cam fitili hem ısıyı korumaya yardımcı olur hem de iyi bir ses yalıtımı sağlar. Bu yazımızda hem cam balkon temizliğinin nasıl olması gerektiğine hem de kullanılan bazı fitil örneklerine değineceğiz.

100. yıl mahallesi Ankara cam balkon fitili

Cam Balkon Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Aşağıda bahsedeceğimiz bilgiler Cam balkon fitili değiştirme işlemi öncesinde yapılacaklara aittir.Dilerseniz sonrasında da yapabilirsiniz.

 1. Cam balkonları temizlerken, partikül içeren temizleyiciler yerine sıvı veya krem temizleyicilerin tercih edilmesi önemli olduğu gibi, çözücü veya ağartıcı maddelerin kullanılmaması da ayrıca önem taşır.
 2. Yeni takılan veya var olan  Cam balkonların temizliği için bol miktarda su kullanılması ve toz veya kum taneciklerinin yüzeyden arındırılması için önemli olduğu gibi, bu periyodik temizliğin de sık yapılması gerekmektedir.
 3. Cam balkon temizliği yaparken, önce çerçevelerin temizlenmesini önem arz eder. Temizliğe camlardan başlamak siz çerçeveleri silerken, camların yeniden kirlenmesine neden olur.
 4. Cam balkonlarda, özellikle de dış tarafta kalan bölümlerde sık kirlenme olduğundan, temizlik işleminin daha sık yapılması önemlidir. Temizliğin geciktirilmesi ise hem temizliğin daha yorucu olmasına hem de daha fazla zaman almasına neden olur.
 5. Cam balkon çerçevelerini silerek temizlik yapılabileceği gibi, yıkayarak da temizlik yapabilirsiniz. Temizliği uzun süredir yapılmayan bu çerçeveler için bezle silmek yerine, fırça yardımıyla yıkama yapmak çok daha etkili bir yöntemdir.

çankaya mahallesi ankara cam balkon fitili değiştirme

Katlanır Cam Fitil Çeşitleri Nelerdir?

Cam balkonlarda kullanımı konusunda oldukça kulak dolduran katlanır cam balkon fitilleri örnekleri şu şekilde sıralanabilir:

– çift taraflı şeffaf yalıtım cam fitili 8 mm, 8×10 mm cam balkon contası, büyük H,
-tek taraflı şeffaf yalıtım cam fitili 8 mm, küçük h, 8 mm cam çıtası
 – çift taraflı şeffaf yalıtım fitilleri 10×12 mm, 10x12cam balkon contası,10 mm büyük H
 – tek taraflı şeffaf yalıtım fitilleri 10 mm, 10 mm cam balkon contası,10 mm küçük h,
-90 derece köşe profili, cam balkon-22,5 c plastik köşe profili, cam balkon 135c plastik köşe profilinin üretimini yapmaktadır.

karapınar mahallesi ankara cam balkon fitili

Kaynak : Fitilshop.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı Ucuz Katlanır Cam Balkon Fiyatları Fitilshop'tan
Sonraki Yazı YoutLify - YouTube MP3 Arama & İndirme Scripti

Yazar Hakkında

Melih
Melih 216 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Genel Yorum Yok

Asma İskele Kiralama

ASMA İSKELE KİRALAMA Bir inşaatın bitirilmesinde en çok rol oynayan asma iskelelerin kalitelisini bulmaktan endişe mi duyuyorsunuz? Asma iskele nereden kiralanır, en yeni teknolojiyle üretilmiş asma iskele kiralama konusunda kime

Genel Yorum Yok

Trafik Kazası Avukatı

Mahkeme boyunca davalı veya davacıların muamelelerini yapan ve özel kişilerin haklarını savunmakla görevli olan kişilere avukat denir. Bu noktada trafik kazası avukatı ise; trafik kazaları sonrasında ortaya çıkan maddi ve

Dekorasyon Yorum Yok

Ucuz Katlanır Cam Balkon Fiyatları Fitilshop’tan

Balkonlar, cam balkon sistemleri ile beraber daha şık bir havaya sahiptir ve dekorasyon bir bütünlüğe sahiptir. Günümüzde ise cam balkon sistemleri oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Cam balkon sistemleri kullanacak kişinin isteğine

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla