İnstagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?
26 Ekim 2019 1 Yorum 1206 Görüntüleme

İnstagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?

İnstagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?

İnstagram, 2018 senesinden beri kişisel verilerinizi indirme imkânı sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılarının İnstagram üzerinde hangi verilerinin tutulduğunu görebilmeleri sağlanıyor. Genellikle veri tutma işlemleri birçok sosyal medya uygulamasında karşımıza çıkıyor. Bu verileri indirdikten sonra ise aklınıza şöyle bir soru gelmesi söz konusu olacak. Peki bu veriler gizlilik ihlali durumunda ne oluyor?

Hesap verileri nelerdir?
Peki, hesap verileri nelerdir diyecek olursak; bu veriler kullanıcının yaptığı yorumları paylaştığı fotoğrafları ve başka kullanıcılara gönderdiği iletileri kapsar. Ve olası bir gizlilik ihlalinde ilk aranan veri grubunu oluşturur.

İnstagram Hesap Verileri Nasıl İndirilir?

Hesap verileri nasıl indirilir?
Öncelikle bu işlemi yapabilmek için internet bağlantısına gerek duyuluyor. İnternet bağlantısının sağlanmasının ardından ise bu işlem iki farklı yöntemle yapılabiliyor.

1.Yöntem

1.Adım: İlk yöntemde tek yapılması gereken Instagram veri indirme sayfasına bilgisayarınızdan ulaşmak. Bunun için ise yapmanız gereken internet bağlantısı olan bir bilgisayar bulmak ve web tarayıcısının adres kısmına aşağıdaki linki kopyalayıp yapıştırmak olacaktır.

https://www.instagram.com/download/request/

2.Adım: Daha sonra ise hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sizden verilerin gönderileceği mail adresini yazmanız isteniyor. Erişiminiz olan bir mail adresi yazdıktan sonra 48 saat içinde hesap verileriniz size e-posta yoluyla ulaştırılıyor.

2.Yöntem

Bu yöntemde ise Instagram uygulamasına mobil cihazımızdan giriş yapmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra; Öncelikle profil sayfamıza ulaşmak ve sonrasında sağ üst köşedeki butona tıklayıp en altta bulunan ayarlar sekmesine girmek gerekiyor. En son olarak ise güvenlik ayarlarına ulaşıp oradan verileri indir butonuna tıkladıktan sonra erişilebilir bir mail adresi yazıp o mail adresine verilerin gelmesi sağlanıyor.

İnen İnstagram verilerimi nasıl görüntüleyebilirim?

Veri indirme aracı, hesabımızdaki verileri arşiv dosyası olarak e-posta hesabımıza gönderiyor. Asıl veriler söz konusu arşiv dosyasının içinde yer alıyor. Bu sebeple WinRAR gibi bir arşiv çıkartıcı yazılımını kullanarak öncelikle arşiv dosyasını bir yere çıkartmalısınız.

İnstagram veri indirme aracı ile silinen fotoğrafları, videoları veya direkt mesajları indirebilir miyim?

Maalesef hayır. Sildiğimiz hiçbir veriyi indiremiyoruz. Sadece o an var olan verileri indirebiliyoruz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı İstanbul Alarko Kombi Servisi
Sonraki Yazı SGK Reçeteleri Kaç Gün Geçerli oluyor ?

Yazar Hakkında

Melih
Melih 226 yazı bulunuyor

Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte olan Webmaster.

Benzer Yazılar

Sosyal Medya 17 Yorum

İnstagram Beğeni ve Takipçi Hilesi

İnstagram Beğeni ve Takipçi Hilesi Sosyal medya sitelerinin giderek büyümesi ve kullanıcı sayılarının artması ile dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden İnstagram’da da takipçi sayısının önemi giderek artıyor. Dünya çapında

Sosyal Medya 1 Yorum

Pinterest Kelime Aranma Hacmi Bulma

Son zamanlarda popülerliğini gittikçe arttıran Pinterest başa gelen sosyal medya ağları arasında olmayı başarı ile sürdürüyor. Özellikle gelir elde etmek isteyenler genelde yanlış stratejilerle ilerleyerek emek ve çabaları boşa çıkarak

1 Yorum

 1. Sosyal Medya
  Mayıs 04, 16:14 YANITLA
  az kişinin bildiği ama çok işe yaracak faydalı bir instagram ipucusu olmuş

Yanıtla