İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
6 Eylül 2018 0 Yorum 307 Görüntüleme

İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlilik kurumunun resmiliği kadar boşanma işlemleri de bir o kadar ciddi bir müessesedir. Bu açıdan dolayı evliliğine on vermek isteyen kişilerin avukat seçiminde ve dava açma aşamasında bazı noktaları kendi lehine çevirebilmek için dikkatli adım atması gereklidir. Bu noktaların en başında ise avukat seçimi gelmektedir. Avukat seçimi hususunda şu bilgiler kişilere fayda sağlayacaktır:

İyi Bir Gözlemci Olmalıdır

Boşanma aşamasında kişiler hem hukuksal anlamda konularda eksik olduklarından dolayı hem de günlük işlerinden dolayı dava sürecine tam anlamıyla hakim kalamayabilir. Bu açıdan dolayı mutlaka bir avukat doğrultusunda ilerlenmesi gereklidir. Bu açıdan dolayı kişilerin seçtikleri avukatlar alanında uzman ve olaya intikal edebilecek durumda tercih edilmesi doğru olacaktır. Dava sürecini tam anlamıyla takip edebilecek olay akışını ve delilleri en iyi şekilde müvekkili lehine toplayacak ve bunlar üzerinde titizlikle çalışacak bir avukat seçilmelidir.

Avukat Kendini İyi İfade Edebilmelidir

Dava açma aşamasında vekalet vermeden önce avukatınız ile ön görüşme aşamasında mutlaka sizde avukatınızı iyi gözlemlemelisiniz. Kendini iyi ifade edebiliyor mu, tane tane ve seçici konuşabiliyor mu, konuşurken karşı tarafı etkileyici bir dil kullanabiliyor mu, şeklinde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kendisini iyi ifade edemeyen ve sizi tatmin etmeyen bir avukat hakim karşısında da sizin davanızı savunma açısından sıkıntı yaşayacaktır.

Avukat Kendine Güvenmelidir

Avukat ile dava konusunda konuşma yaptığınız sırada bu olayı kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kendine güvenen, karşı tarafa kendini ve davayı savunurken cesaretli konuşabilen ve korkaklık sergilemeyen bir avukat tercih etmelisiniz. Hakim karşısında pasif duran ve olaya yeteri kadar adapte olamayarak savunma konusunda problem yaşayan bir avukat sizi de zararlı çıkaracaktır.

Bu tavsiyeleri sadece izmir boşanma avukatı seçerken değil genel anlamda tüm avukatlık hizmetlerinizi tercih ederken kullanabilirsiniz.

Kaynak: izmir boşanma avukatı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Muhasebe programları ile taksitli satış takibi
Sonraki Yazı Güvenlir Dini Chat Platformları

Yazar Hakkında

Melih
Melih 198 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Kartal’da Philips Süpürge Servisi

Kartal’da Philips Süpürge Servisi Teknoloji dünyasını yakından takip eden birçok kişinin tercih ettiği markalardan bir tanesi de: Philips. Ürün kalitesi bazında ve servis hizmetleri noktasında gerçekten farklı bir yere sahip

Hayvanlar 1 Yorum

Mast Kazı Özellikleri Nelerdir ?

Mast Kazı Özellikleri Nelerdir ? Ülkemize son yıllarda kaz üretimi oldukça popüler durumda. Kaz üretimi konusunda üreticilerin de işlerinin yolunda olması kaz üretimi konusunda önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlamıştır. Özellikle kümes

Genel Yorum Yok

Isındıkça Basıncı Arttıran Kombi Arızası ve Çözümü

Isındıkça Basıncı Arttıran Kombi Arızası ve Çözümü   Kombi teknolojileri ile birlikte artık hayatın her alanında ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını aynı anda ve üstelik eski yakıt sistemlerine göre daha

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla