İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
6 Eylül 2018 0 Yorum 20 Görüntüleme

İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlilik kurumunun resmiliği kadar boşanma işlemleri de bir o kadar ciddi bir müessesedir. Bu açıdan dolayı evliliğine on vermek isteyen kişilerin avukat seçiminde ve dava açma aşamasında bazı noktaları kendi lehine çevirebilmek için dikkatli adım atması gereklidir. Bu noktaların en başında ise avukat seçimi gelmektedir. Avukat seçimi hususunda şu bilgiler kişilere fayda sağlayacaktır:

İyi Bir Gözlemci Olmalıdır

Boşanma aşamasında kişiler hem hukuksal anlamda konularda eksik olduklarından dolayı hem de günlük işlerinden dolayı dava sürecine tam anlamıyla hakim kalamayabilir. Bu açıdan dolayı mutlaka bir avukat doğrultusunda ilerlenmesi gereklidir. Bu açıdan dolayı kişilerin seçtikleri avukatlar alanında uzman ve olaya intikal edebilecek durumda tercih edilmesi doğru olacaktır. Dava sürecini tam anlamıyla takip edebilecek olay akışını ve delilleri en iyi şekilde müvekkili lehine toplayacak ve bunlar üzerinde titizlikle çalışacak bir avukat seçilmelidir.

Avukat Kendini İyi İfade Edebilmelidir

Dava açma aşamasında vekalet vermeden önce avukatınız ile ön görüşme aşamasında mutlaka sizde avukatınızı iyi gözlemlemelisiniz. Kendini iyi ifade edebiliyor mu, tane tane ve seçici konuşabiliyor mu, konuşurken karşı tarafı etkileyici bir dil kullanabiliyor mu, şeklinde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kendisini iyi ifade edemeyen ve sizi tatmin etmeyen bir avukat hakim karşısında da sizin davanızı savunma açısından sıkıntı yaşayacaktır.

Avukat Kendine Güvenmelidir

Avukat ile dava konusunda konuşma yaptığınız sırada bu olayı kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kendine güvenen, karşı tarafa kendini ve davayı savunurken cesaretli konuşabilen ve korkaklık sergilemeyen bir avukat tercih etmelisiniz. Hakim karşısında pasif duran ve olaya yeteri kadar adapte olamayarak savunma konusunda problem yaşayan bir avukat sizi de zararlı çıkaracaktır.

Bu tavsiyeleri sadece izmir boşanma avukatı seçerken değil genel anlamda tüm avukatlık hizmetlerinizi tercih ederken kullanabilirsiniz.

Kaynak: izmir boşanma avukatıBU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç
Önceki Yazı Muhasebe programları ile taksitli satış takibi

Yazar Hakkında

Melih
Melih 97 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Ülkemizin WhatsApp Destek Sitesi WhatsAppDestek.net

Ülkemizde yoğun olarak kullanılan cep telefonu uygulamalarından birisi olan Whatsapp, kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantajdan ötürü çokça kullanılmaktadır. Çoklu mesajlaşma seçeneği, video paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, görüntülü konuşma olanağı ve

Dekorasyon Yorum Yok

Estetik Dokunuşlu 3 Parçalı Dekoratif Tablo

Tablolar evlerimizin duvarlarında odanın stiline uygun bir şekilde yer almaktadır. Bu bazen klasik manzara resmi olurken bazen soyut bir tablolar halini almaktadır. Odanız klasik döşenmişse klasik bir manzara tablosu asabilirsiniz

Tanıtım Yorum Yok

Isındıkça Basıncı Arttıran Kombi Arızası ve Çözümü

Isındıkça Basıncı Arttıran Kombi Arızası ve Çözümü   Kombi teknolojileri ile birlikte artık hayatın her alanında ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını aynı anda ve üstelik eski yakıt sistemlerine göre daha

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla

*