İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
6 Eylül 2018 0 Yorum 415 Görüntüleme

İzmir’de Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlilik kurumunun resmiliği kadar boşanma işlemleri de bir o kadar ciddi bir müessesedir. Bu açıdan dolayı evliliğine on vermek isteyen kişilerin avukat seçiminde ve dava açma aşamasında bazı noktaları kendi lehine çevirebilmek için dikkatli adım atması gereklidir. Bu noktaların en başında ise avukat seçimi gelmektedir. Avukat seçimi hususunda şu bilgiler kişilere fayda sağlayacaktır:

İyi Bir Gözlemci Olmalıdır

Boşanma aşamasında kişiler hem hukuksal anlamda konularda eksik olduklarından dolayı hem de günlük işlerinden dolayı dava sürecine tam anlamıyla hakim kalamayabilir. Bu açıdan dolayı mutlaka bir avukat doğrultusunda ilerlenmesi gereklidir. Bu açıdan dolayı kişilerin seçtikleri avukatlar alanında uzman ve olaya intikal edebilecek durumda tercih edilmesi doğru olacaktır. Dava sürecini tam anlamıyla takip edebilecek olay akışını ve delilleri en iyi şekilde müvekkili lehine toplayacak ve bunlar üzerinde titizlikle çalışacak bir avukat seçilmelidir.

Avukat Kendini İyi İfade Edebilmelidir

Dava açma aşamasında vekalet vermeden önce avukatınız ile ön görüşme aşamasında mutlaka sizde avukatınızı iyi gözlemlemelisiniz. Kendini iyi ifade edebiliyor mu, tane tane ve seçici konuşabiliyor mu, konuşurken karşı tarafı etkileyici bir dil kullanabiliyor mu, şeklinde bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kendisini iyi ifade edemeyen ve sizi tatmin etmeyen bir avukat hakim karşısında da sizin davanızı savunma açısından sıkıntı yaşayacaktır.

Avukat Kendine Güvenmelidir

Avukat ile dava konusunda konuşma yaptığınız sırada bu olayı kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kendine güvenen, karşı tarafa kendini ve davayı savunurken cesaretli konuşabilen ve korkaklık sergilemeyen bir avukat tercih etmelisiniz. Hakim karşısında pasif duran ve olaya yeteri kadar adapte olamayarak savunma konusunda problem yaşayan bir avukat sizi de zararlı çıkaracaktır.

Bu tavsiyeleri sadece izmir boşanma avukatı seçerken değil genel anlamda tüm avukatlık hizmetlerinizi tercih ederken kullanabilirsiniz.

Kaynak: izmir boşanma avukatı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Muhasebe programları ile taksitli satış takibi
Sonraki Yazı Güvenlir Dini Chat Platformları

Yazar Hakkında

Melih
Melih 202 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım 1 Yorum

Hayranlıkla İzleyeceğiniz Türk Dizileri

Hayranlıkla İzleyeceğiniz Türk Dizileri Kişilerin en büyük aktivitelerinden biri de dizi izleme seçenekleridir. Son yıllarda Türkiye’de dizi sektörünün gelişme göstermesi kişileri ekranlara bağlayan en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Farklı

Tanıtım 2 Yorum

Eca Kombi Servisi Kadıköy

Eca Kombi Servisi Kadıköy Isınma ihtiyaçlarının karşılanması noktasında günümüzde son derece önemli bir rol üstlenen kombi cihaz teknolojisinde ECA kalitesiyle öne çıkıyor. Tüm kombi modellerinin yüksek performans verimliliği kadar düşük

Genel Yorum Yok

Girişimcilerin Okuması Gereken 5 Kitap

Sizlere günümüzde herkesin hedeflediği kimilerinin defalarca denediği , kimilerinin şansının iyi gittiği girişimcilik ruhunun bilgilerinden okuma alışkanlığa dair birkaç bilgi vereceğiz. Bu yazımıda girişimciler için okunması gereken 5 kitabı listeledik.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla