PayU Ödeme Sistemi Nedir ?
27 Mart 2020 1 Yorum 347 Görüntüleme

PayU Ödeme Sistemi Nedir ?

PayU Ödeme Sistemi Nedir ?

PayU Türkiye’de e-ticaret giderek artmaya devam etmektedir. Bundan dolayı alternatif ödeme seçenekleri de oluşmaya başladı. Özellikle finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren ödeme şirketleri bu duruma yeni alternatifler bularak KOBİ’lerin de bu kolaylıktan yararlanması için bir platform oluşturma çabası içine girmektedirler. Bunların birinin adı da PayU.

PayU Fikrinin Büyüme Süreci

Dünyanın önemli e-ticaret markalarını elinde tutan Naspers’ın bir iştiraki olarak PayU, şu anki durumunda 4 kıta ve 16 ülkede faaliyetlerini yürütüyor. Dünyada 200 binden fazla üyeye sahip olan PayU, Türkiye’ye ise 2011 yılında giriş yapmış bulunmaktadır. Şirket, şu an 6 binden fazla işletme ile iş yapmaktadır.

PayU daha sonra ise ZOOZ’ u satın alarak PayU Hub platformunu oluşturdu. Bu sayede bu platformda birçok ülkede geçerli olan ödeme yöntemlerini de sunmuş oldu. Böylece Türkiye’deki işletmeler de bu hub sayesinde dışarıya açılma potansiyeli bulabilme açısından bir umut gördüler.

PayU Türkiye Genel Müdürü Emre Güzer’in Açıklaması

Finansal teknolojiler (fintechler), e-ticaret ve mobil ödemeye kolaylık sağlayarak bankaların erişemediği, çalışma alanlarının kıyısında kalmış işleri bulup bunları katma değer olarak kazandırıyor. Türkiye’de e-ticarette kredi kartı kullanımı haricinde ödeme kullanımı %10 seviyesinde. Bunu arttırmak için çalışmalar sürmektedir. Yerel ödeme çözümlerine tek bir entegre işlemi ile ulaşan PayU Hub sayesinde Türkiye’den bu işlemden faydalananların da yurtdışına açılması kolaylaşmaktadır. PayU Hub, e-ihracat konusunda öne çıkmak isteyen kesim için çok önemli bir çözüm yollarından biri olmaktadır.

Bakıldığı zaman tek bir sanal POS ile dünyadaki her yerden VISA ve MasterCard logolu kartlar ile ödeme alınabilmektedir. Fakat Türkiye gibi kredi kartlarının yoğun olarak kullanıldığı ülkeler dışında bu kartların az olarak kullanıldığı ülkeler de var. Örnek vermek gerekirse, Doğu Avrupa ya da Latin Amerika ülkelerine satış yapmak için orada yaşayan insanların kullandığı online ödeme yöntemlerinin kullanılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Bu sağlanmaz ise çok sınırlı sayıda kişiye erişim sağlanmış olup satışlarda da düşüş görülmektedir. Pazarın tümüne ulaşmak için hem oradaki bölgesel ödeme çözümlerini dikkate almak hem de oradaki döviz kurları üzerinden online satış işlemi gerçekleştirmek gerekmektedir. PayU Hub sistemi de tam olarak işletmelere bunu sağlamaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı Aristo Yaşam Programı ve Çantası
Sonraki Yazı İzmir Mimarlık Ofisleri

Yazar Hakkında

Melih
Melih 218 yazı bulunuyor

Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte olan Webmaster.

Benzer Yazılar

E-Ticaret Yorum Yok

Güzel Yılbaşı Hediyesi

Güzel Yılbaşı Hediyesi Sitemiz www.hediyemen.com adresinde istediğiniz tarzda istediğiniz şekilde sevgilinize, ailenize ve arkadaşlarınıza en güzel yılbaşı hediyesini alabilirsiniz. Yılbaşı en özel günlerinizden biri olabilir bu günün sayesinde bir çok

Teknoloji 1 Yorum

WhatsApp’a GIF özelliği Eklendi

Dünyada en çok tercih edilen yazılı ve sesli mesajlaşma uygulaması olarak kullan WhatsApp’a GIF özelliği geldi. WhatsApp, bundan böyle kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmasına ve arkadaşlarına göndermesine imkan tanıyor. Popüler anlık

Tanıtım Yorum Yok

Ülkemizin WhatsApp Destek Sitesi WhatsAppDestek.net

Ülkemizde yoğun olarak kullanılan cep telefonu uygulamalarından birisi olan Whatsapp, kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantajdan ötürü çokça kullanılmaktadır. Çoklu mesajlaşma seçeneği, video paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, görüntülü konuşma olanağı ve

1 Yorum

 1. Sitemofil
  Mart 31, 12:50 YANITLA
  PayU Ödeme Sistemi Önererek Kullandığım Bir Sistem, Yazınız'da Bilmediğim Şeyleri Öğrendim. Açıklayıcı Ve Bilgilendirici Bir Anlatım Olmuş. Teşekkürler. :)

Yanıtla