PayU Ödeme Sistemi Nedir ?
27 Mart 2020 1 Yorum 311 Görüntüleme

PayU Ödeme Sistemi Nedir ?

PayU Ödeme Sistemi Nedir ?

PayU Türkiye’de e-ticaret giderek artmaya devam etmektedir. Bundan dolayı alternatif ödeme seçenekleri de oluşmaya başladı. Özellikle finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren ödeme şirketleri bu duruma yeni alternatifler bularak KOBİ’lerin de bu kolaylıktan yararlanması için bir platform oluşturma çabası içine girmektedirler. Bunların birinin adı da PayU.

PayU Fikrinin Büyüme Süreci

Dünyanın önemli e-ticaret markalarını elinde tutan Naspers’ın bir iştiraki olarak PayU, şu anki durumunda 4 kıta ve 16 ülkede faaliyetlerini yürütüyor. Dünyada 200 binden fazla üyeye sahip olan PayU, Türkiye’ye ise 2011 yılında giriş yapmış bulunmaktadır. Şirket, şu an 6 binden fazla işletme ile iş yapmaktadır.

PayU daha sonra ise ZOOZ’ u satın alarak PayU Hub platformunu oluşturdu. Bu sayede bu platformda birçok ülkede geçerli olan ödeme yöntemlerini de sunmuş oldu. Böylece Türkiye’deki işletmeler de bu hub sayesinde dışarıya açılma potansiyeli bulabilme açısından bir umut gördüler.

PayU Türkiye Genel Müdürü Emre Güzer’in Açıklaması

Finansal teknolojiler (fintechler), e-ticaret ve mobil ödemeye kolaylık sağlayarak bankaların erişemediği, çalışma alanlarının kıyısında kalmış işleri bulup bunları katma değer olarak kazandırıyor. Türkiye’de e-ticarette kredi kartı kullanımı haricinde ödeme kullanımı %10 seviyesinde. Bunu arttırmak için çalışmalar sürmektedir. Yerel ödeme çözümlerine tek bir entegre işlemi ile ulaşan PayU Hub sayesinde Türkiye’den bu işlemden faydalananların da yurtdışına açılması kolaylaşmaktadır. PayU Hub, e-ihracat konusunda öne çıkmak isteyen kesim için çok önemli bir çözüm yollarından biri olmaktadır.

Bakıldığı zaman tek bir sanal POS ile dünyadaki her yerden VISA ve MasterCard logolu kartlar ile ödeme alınabilmektedir. Fakat Türkiye gibi kredi kartlarının yoğun olarak kullanıldığı ülkeler dışında bu kartların az olarak kullanıldığı ülkeler de var. Örnek vermek gerekirse, Doğu Avrupa ya da Latin Amerika ülkelerine satış yapmak için orada yaşayan insanların kullandığı online ödeme yöntemlerinin kullanılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Bu sağlanmaz ise çok sınırlı sayıda kişiye erişim sağlanmış olup satışlarda da düşüş görülmektedir. Pazarın tümüne ulaşmak için hem oradaki bölgesel ödeme çözümlerini dikkate almak hem de oradaki döviz kurları üzerinden online satış işlemi gerçekleştirmek gerekmektedir. PayU Hub sistemi de tam olarak işletmelere bunu sağlamaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı Aristo Yaşam Programı ve Çantası
Sonraki Yazı İzmir Mimarlık Ofisleri

Yazar Hakkında

Melih
Melih 211 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Teknoloji Yorum Yok

Bursa Garantili Uydu Servis Hizmeti

Uydular artık neredeyse her ev için bir vazgeçilmez haline gelmiştir. Uyduların bu denli değer görmesinin en büyük sebebi şüphesiz evlere televizyon yayınının gelmesini sağlayan yegane aracı oluşudur. Hemen hemen her

Teknoloji 1 Yorum

Muhasebe programları ile taksitli satış takibi

Son yıllarda tüketicilerin alışverişlerinde kredi kullanması ve taksitli ödeme seçeneklerine daha sıcak bakmasından dolayı birçok firma bu alanda rekabet ortamında rakiplerinden geri kalmamak için hizmet vermeye çalışmaktadır. Fakat konu taksitli

Webmaster Yorum Yok

E-Ticaret devlerinden biri olan incir.com kapandı!

Ülkemizde son birkaç yıldır değer kazanan internet girişimciliğinde inişli çıkışlı süreçlerine rağmen aniden büyük bir ivme yakalayan birçok internet girişimine tanık olduk. Bu girişimlerden biri olan, satıcıların fazla masraf yapmadan

1 Yorum

 1. Sitemofil
  Mart 31, 12:50 YANITLA
  PayU Ödeme Sistemi Önererek Kullandığım Bir Sistem, Yazınız'da Bilmediğim Şeyleri Öğrendim. Açıklayıcı Ve Bilgilendirici Bir Anlatım Olmuş. Teşekkürler. :)

Yanıtla