Stresle Başa Çıkmanın İyi Bir Yolu Film İzlemek
17 Mayıs 2020 0 Yorum 293 Görüntüleme

Stresle Başa Çıkmanın İyi Bir Yolu Film İzlemek

Sanat kategorisinde film izlemek hem stresle başa çıkmanızı sağlıyor hem de zekanızı daha yaratıcı projelerde kullanmanıza yardımcı oluyor. Çeşitli başarılı üniversitelerde yapılan çalışmalar gösteriyor ki küçük yaşlarda film izleme alışkanlığı olan çocuklar ilerleyen hayatlarında her konuda daha başarılı ve yaratıcı bir birey olarak hayatlarını sürdürüyor. Ayrıca korku filmi gibi kategorilerde sevdiklerimizle beraber güzel bir film açıp izlemek yaraların iyileşmesini ve hastalıklarla mücadelede gerekli olan beyaz kan hücrelerini arttırdığını biliyor musunuz? Yaşadığımız travmatik olaylardan ya da kurtulduğumuz bağımlılık zihinsel hastalıklar gibi durumlarla savaşırken terapatik olarak yerli ya da yabancı filmleri tercih etmek psikolojik hastalıklardan muzdarip olan kişiler için iyi bir tercih olabilir. 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre dram kategorisinde filmlerin duygusal zekayı geliştirdiği ve karşımızdaki insanı anlama yönünde yani empati yapma açısından işimizi kolaylaştırdığını ortaya koymuş. İzlemeyi düşündüğünüz yabancı dilde ele alınan bir filmden Türkçe dublaj seçeneğini kullanabilir hayal gücünüzü daha fazla genişletebilirsiniz. Günlük hayatta yaşadığınız stresi azaltabilir ve biraz olsun deşarj olma imkanı elde edebilirsiniz.

Evinizin Rahatlığında Sevdiklerinizle Beraber Yapılacak En İyi Aktivite

Birçok insanın film izleyerek hayatına bir çok şey kattığını biliyoruz. Günümüzde bu katkıyı elde edebilmek için sinemaya ya da bir tiyatro salonuna gitmenize gerek yok. Evinizin rahatlığında sevdiklerinizle beraber açıp film izleme gibi bir aktivitede bulunmanız size genel kültür, sosyal, ekonomik ve bilişsel olarak pek çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca bir kişinin kitap okumadan sağladığı faydaların film izlemenin sağladığı faydaları ile oldukça benzer olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sevdiğiniz herhangi bir film kategorisi vizyona girer girmez DVD yayın tarihlerini kontrol ederek koleksiyonunuza alabilir ve ilerleyen zamanlarda dostlarınızla birlikte keyifli dakikalar geçirme fırsatını elde edebilirsiniz. Analitik düşünce yapınızı geliştirmek istiyorsanız, gizem dolu hikayeler ile başarılı yönetmenlerin kaleme aldığı profesyonel oyuncuların oynadığı harika filmleri kaçırmayın. Üstelik bunları seyredebilmek için ise çok para harcamanıza gerek yok. Türkçe altyazılı film seçeneği bugün internet dünyasında birçok web sitesinde yer alıyor. Seyircilere sunulan bunca imkandan sonra sinemaseverler için keyifli saatler onları bekliyor. Haftada birkaç saat ayıracağınız film zamanları ilerleyen yaşantınızda size gerçekten büyük fayda sağlayacak. Eğer sıkı bir sinema takipçisi iseniz sevdiğiniz bir aktörün ya da aktivistin filmini takip ederek o filmdeki olay örgüsünü kafanızda canlandırılabilir ve günlük hayatınızda karşılaştığınız hayat hikayelerinde bu olay örgülerini rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Şimdiye Kadar Yapılmış En Güzel Filmler
Sonraki Yazı İSTOÇ’ta Kalitenin ve Ucuzluğun Yeri

Yazar Hakkında

Melih
Melih 219 yazı bulunuyor

Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte olan Webmaster.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Tatil Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Kalmadı

Tatil Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Kalmadı Kuşadası, eşsiz bir tatil yapmak ve tüm yorgunluğunuzu dağıtmak için en güzel tercih olacaktır. Kuşadası, her yıl yüz binlerce misafirini ağırlamaya devam ediyor.

Tanıtım Yorum Yok

Tenis nedir, Tenis Oynama Kuralları Nelerdir ?

Tenis Bir spor dalı olan tenis oyunun hedefi bir ağ üzerinden topu karşı takımın sahasına göndermektir. Ortaya çıkışı 1800’lü yıllar olarak bilinmektedir. Küçük çocuklardan yetişkin bireylere her türlü yaş aralığının

Tanıtım Yorum Yok

Ucuz Katlanır Cam Balkon Fiyatları Fitilshop’tan

Balkonlar, cam balkon sistemleri ile beraber daha şık bir havaya sahiptir ve dekorasyon bir bütünlüğe sahiptir. Günümüzde ise cam balkon sistemleri oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Cam balkon sistemleri kullanacak kişinin isteğine

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla