WordPress Tema Adı Bulma Tema İsmi Nasıl Öğrenilir?
12 Aralık 2023 0 Yorum 317 Görüntüleme

WordPress Tema Adı Bulma Tema İsmi Nasıl Öğrenilir?

WordPress, web sitesi kurmak isteyen kişilerin ya da firmaların sıklıkla tercih ettiği bir alt yapıdır. WordPress, kullanıcılarına birçok ücretsiz ve ücretli temalar sunmaktadır. Eğer kod bilginiz var ise kendinizde WordPress temaları yazabilirsiniz. WordPress tema adı bulma tema ismi nasıl öğrenilir? Sorusu WordPress de bir temayı çok beğenenlerin sıkça sorduğu bir sorudur.

WordPress Tema Adı Nasıl Bulunur?

Beğendiğiniz bir WordPress temasının adını bulmanın kolay birkaç yöntemi bulunur.

Bunlar;

 • WordPress yönetim paneline girerek,
 • Tarayıcıyı kullanarak öğrenme,
 • WordPress dosyalarında bulabileceğiniz tema klasörüne girerek,
 • Online tema bulma araçlarını kullanarak.

Yazımızın devamında detaylı olarak bu yöntemleri nasıl kullanacağınızı anlatmaya devam edeceğiniz. Birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde temanın adını öğrenebilir durumda olacaksınız.

Online WordPress Tema Bulma Araçları Nelerdir?

WordPress tema adını öğrenmek ileride nasıl bir site tasarımınıza sahip olacağınızı seçtiğiniz ilk adımdır diyebiliriz. Beğendiğiniz sitelerin tema adlarını öğrenerek sizde kendi sitelerinizde bu temaları kullanabilirsiniz.

Online WordPress tema bulma araçları;

 • WordPress Theme Detector; bir sitenin WordPress teması hakkında detaylı bilgiler veren bir web sitesidir. Temasını merak ettiğiniz sitenin URL ‘sini ilgili alana girerek tema ile ilgili; açıklama, yapımcı, eklentiler ve popülerliği hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Ek olarak temayı indirme ya da indirmeme hakkınızı da öğrenebilirsiniz. Ücretsiz bir sitedir.
 • ScanWP; beğendiğiniz temanın sayfa kurucusu, hosting sağlayıcısı ve eklentileri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ek olarak temanın ücreti varsa bu bilgide sizinle paylaşılmaktadır.
 • What Theme By CodeinWP; sadece beğendiğiniz tema ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Web sitesi hakkında bilgi sunmaz. Örneğin; hosting sağlayıcısı kimdir öğrenemezsiniz.
 • WPSniffer Uzantısı; beğendiğiniz WordPress teması hakkında tema adı ve ana sayfa ile ilgili genel bilgileri alabileceğiniz bir Chrome uzantısıdır. Bu uzantıyı kullanmak için beğendiğiniz worpress temalı siteye giriş yapın ve uzantı ikonuna tıklayın. Bilgiler karşınıza çıkacaktır.
 • WordPress Theme Detector And Plugins Detector uzantısı; beğendiğiniz sitenin teması ve sitede kurulu olan eklentileri hızlı bir şekilde tarayıp bilgileri sizinle paylaşan Chrome uzantısıdır.

Ücretsiz olarak hem web siteleri üzerinden hem de eklentiler üzerinden beğendiğiniz temalar ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarayıcı Kullanarak WordPress Tema Adı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi kuracaksınız ve alt yapı olarak WordPress kullanmaya karar verdiniz. WordPress tema adı bulma tema ismi nasıl öğrenilir? Sorusuna en hızlı yanıt tarayıcı kullanarak öğrenmek olabilir.

Beğendiğiniz WordPress sitesine girdikten sonra, klavyenizle sağ tık yapın ve “sayfa kaynağını görüntüle” yazısını seçin. Karşınıza gelen sayfada ctrl+f kısa yolu ile arama yapın. Arama kutusuna “wp-contect/themes” yazın ve aratın. Tema ismini bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

WordPress Tema Adı Bulma Tema İsmi Nasıl Öğrenilir?

WordPress Dosyalarından Tema Adını Bulma

Tema öğrenmede bir kısayol olan WordPress dosyalarıdır. Bilgisayarınızda WordPress dosyalarının yüklü olduğu dizine gidin. Buradan dosya adı “wp-contect” olan klasörü bulun. Klasöre girdikten sonra “themes” klasörü içinde tema adına ulaşabilirsiniz.

WordPress Yönetim Panelinden Tema Adı Nasıl Öğrenilir?

WordPress tema adını bulmak için kullanabileceğiniz diğer yol yine WordPress’in kendisi olabilir. WordPress yönetim panelinize girerek, soldaki menüden “ görünüm” kısmını seçin. Buradan “temalar” kısmını seçin ve mevcut temanıza tıklayarak tema ayrıntılarına bakın. Bu şekilde tema adını öğrenebilirsiniz.

WordPress Tema Yükleme Ücretli midir?

WordPress kolay ara yüzü ve kullanımı sayesinde tercih edilen açık kaynaklı web sitesi oluşturma sistemidir. Açık kaynaklı olması nedeniyle kod bilgisine sahip olan kişiler tarafından değişiklik yapılmasına da izin vermektedir. WordPress temalarını hem ücretli hem ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı Seo Uyumlu İçerik Nedir?
Sonraki Yazı Metal Asma Tavan Modelleri | Sunexpo

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

WordPress 2 Yorum

WordPress Gravatar alt etiket Sorunu Çözümü

  Günümüzde herkesin en çok kullandığı bir blog sistemi olan wordpress ile ilgili bir sorun var ki çoğu kişi bunu araştırmak ile uğraşıyor ve her yolun sonunda olumsuz sonuçlara ulaşıyor.

WordPress Yorum Yok

WordPress 4.2 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Web sitesi hazırlamak için WordPress tercih eden kişiler güncelleme yaptıklarında wordpress 4.2 güncellemesi ile yenilikler neler öğrenebilirler. Tercihe göre yapılan bu güncelleme ile yazılımı kullanan kişiler yaşanan değişikleri birebir görme

WordPress 1 Yorum

WordPress Cache Sistemi Eklentileri ve Özellikleri

Web sitesi tasarımcıları wordpress cache sistemi eklentileri ve özellikleri neler? Öğrenmek istiyor. Çünkü eklentilerin detaylarını öğrenmeleri ile hazırladıkları sitelerin optimizasyonu için hangi eklentinin uygun olacağına karar veriyorlar. Bu nedenle WordPress

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla