Amortisör Yedek Parça
27 Haziran 2020 0 Yorum 1013 Görüntüleme

Amortisör Yedek Parça

BMW Yedek Parça

Amortisörler kimileri için bir arabanın en heyecan verici kısmı olmayabilir, ancak lastikler ve frenlerle birlikte bir aracın güvenliğinin önemli unsurlarıdır. Bir otomobilin tekerlek kemerlerinin altına gizlenmişlerdir, bu nedenle lastiklerin aksine düzenli hasar ve aşınma belirtileri olup olmadığını kontrol etmek kolay değildir. Amortisörün rolü, otomobilin lastiklerini yolla sürekli temas halinde tutmak, viraj alırken ve fren yaparken optimum kavrama sağlamaya yardımcı olmaktır. Amortisörler süspansiyonun bir parçasıdır, bu nedenle aşınmışsa, aracın sürüşü ve konforu tehlikeye girer. Bu nedenle amortisörler düzenli olarak kontrol ettirilmeli ve aşınma görüldüğünde kaliteli yedek parçalarla değiştirilmelidirler.

Gerek BMW markaların orijinal amortisörleri gerekse diğer BMW yedek parça ihtiyaçları firmamızın güvencesi, uzmanlarımızın desteği, uygun fiyat ve seri teslimatla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Mini Cooper Yedek Parça

Amortisörler araçta özel önem verilmesi gereken parçaların başında gelir, aşınmaya karşı düzenli kontrol ve bakım gerektirir. Çoğu insan, aşınmış amortisörlerin potansiyel tehlikelerinin farkında değildir veya diğer tüm güvenlik özellikleri doğru bir şekilde çalışsa bile araçlarının, yolcularının ve diğer yol kullanıcılarının güvenliğinin ciddi şekilde tehlikeye atıldığının da farkında değildir. Amortisörler sadece yol tutuşu ve konfor açısından işlev görmezler onlar ayrıca frenleri doğru şekilde çalışabilmesi için de önemlidirler. Aşınmış veya bozuk amortisörler aracın dengesini bozarak sağlıklı fren mekanizmasının çalışmasını engeller ve kazalara neden olabilirler.

Amortisörün önemli görevini yerine getirebilmesi adına orijinal parçalar kullanılmalı ve güvenilir firmalardan destek alınmalıdır. Amortisörler başta olmak üzere diğer Mini Cooper yedek parça bileşenlerini firmamızdan almak güvence, uzman desteği ve uygun fiyat avantajlarını da yanında getirecektir.

Land Rover Yedek Parça

Bir amortisörün performansı zaman içinde yavaş yavaş ve algılanamaz bir şekilde bozulur, bu sırada sürücü, istemeden aşınma, kötüleşme durumunu ve yol tutuşunu telafi edecek şekilde sürüş tarzını uyarlar. Bir arabanın sürekli kullanımda olan çoğu parçasında olduğu gibi, amortisörler kaçınılmaz olarak aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Bu nedenle siz fark etmeseniz bile zamanla sürüş konforunuz bozulur ve kaza yapma riskiniz artar. Amortisörler gözle görülemediği ve çok yavaş bir şekilde yıprandığı için düzenli denetleme ve değişim yapmak çok önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise eskimiş parçaların orijinalleriyle değiştirilmesidir.

Güvenilir olmayan firmalardan temin edilen parçalar başınıza daha büyük işler açabilir. Bu nedenle Land Rover yedek parça tercihlerinizde firmamı güvencesiniz seçmeniz size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Jaguar Yedek Parça

Amortisörler ağır yükleri taşıyan ve aşınmaya yatkın parçalardır. Aşınma belirtileri gösteren amortisörler viraj alırken daha çok denge kaybı yaşar, engebeli yol yüzeylerinde daha kötü yol tutuşu gösterir ve genellikle rahatsız edici, konfordan uzak bir sürüşe neden olur. Arabanızın şok emici bu parçalarının aşınmış olup olmadığını test etmenin basit bir yolu yaylanma testi yapmaktır. Bir arabanın kaputuna aşağı doğru basınç uygulandıktan sonra bırakıldığında bir kereden fazla yaylanırsa, bu, arabanın amortisörlerinin yıpranmış olduğunu gösterebilir. Ayrıca, yağ kaçağı ve dengesiz lastik aşınması için görsel kontroller de yapılabilir. Tüm bu emareler bir an önce orijinal parçalarla amortisörlerinizi değiştirmeniz gerektiğini gösterir.

Orijinal amortisör ve benzeri Jaguar yedek parça ihtiyaçlarınız olduğunda firmamızın uzman desteğinden, fiyat avantajlarından ve hızlı teslimat özelliğinden yararlanmanızı öneririz.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı ISO Belgesi Ne Demek?
Sonraki Yazı Alan Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazar Hakkında

Melih
Melih 224 yazı bulunuyor

Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte olan Webmaster.

Benzer Yazılar

Otomobil Dünyası 1 Yorum

2017 Model VW Golf, Seat Leon ve Skoda Octavia Tanıtımda

İlk MQB platformuna sahip olan VAG grubu üyesi Golf, Leon ve Octavia orta yaş sıkıntılarından kurtulmak için sade bir kat makyaj atmakla yetinmiş. Bu makyaj ile beraber teknolojik yenilik ve

Otomobil Dünyası Yorum Yok

Volkswagen 2.0 TDI için Onay Almayı Başardı

Anlaşma, ABD’de Volkswagen ve Audi 2.0L TDI araçlarla ilgili şikayet davalarının çözümünü kapsıyor. Volkswagen AG, önceki gün Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Kaliforniya Bölge Yargıcı Charles R. Breyer’in, 28 Haziran’da Davacılar

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla