Bilsem Sınavı’na Hangi Sınıflar Katılıyor?
19 Aralık 2022 0 Yorum 416 Görüntüleme

Bilsem Sınavı’na Hangi Sınıflar Katılıyor?

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle Bilsem sınav takvimi ve sınava girebilecek sınıf düzeyleri hakkında bir değişim olmuş ve 4. Sınıflara da Bilsem Sınavı’na girme hakkı verilmişti. Bu yıl da aynı hakkın verilip verilmeyeceği geçtiğimiz günlerde belli oldu. 2022-2023 Bilsem Sınavı’na 4. Sınıflar giremiyor. Bu yıl sadece 1, 2 ve 3. Sınıfların Bilsem sınavına girebileceği açıklandı.

Bilsem Sınavı’na Girecek Sınıflar

Bilsem sınavına bu yıl sadece 1, 2 ve 3 sınıflar katılabiliyor. 4 sınıfların bu yıl katılamayacağının açıklanmasının ardından veliler tarafında tepkiler yükselse de bu karardan geri adım atılacak gibi durmuyor. Öte yandan sınava katılabilecek öğrencilerin velileri örnek Bilsem sınav soruları ya da daha önceki yıllarda çıkmış sorular arayışa giriyorlar.

Daha önceki yıllarda çıkmış sorulara çalışmanın Bilsem sınavı hazırlığı sürecinde faydalı olup olmayacağı tartışmalı bir konu olsa da eğitimciler, bu soruları çözmenin temel soru mantığını kavramak açısından faydalı olacağı konusunda fikir birliğine varıyor. Elbette sadece çıkmış sorular ile Bilsem’e hazırlanmak yeterli olmayacaktır ancak soruların genel mantığını anlamak ve çıkabilecek olası sorularının benzerlerine daha önceden rastlamış olmak yarar sağlayacaktır.

Bilsem’e Hazırlık Nasıl Olmalı?

Bilsem’e hazırlık aşamasında örnek soru tipleri her zaman faydalı bir seçenek olarak kabul ediliyor. Düzenli ve periyodik olarak çalışmak ise Bilsem’de başarının temel 2 anahtarından biri. Diğer anahtar ise düzenli uyku, dengeli beslenme ve mental sağlığı koruma üçgeninden oluşuyor.

Bilsem hazırlığında en çok tercih edilen yöntemler; tablet uygulamaları, çıkmış sorular ve örnek sorular ile Bilsem hazırlık kitapları olarak göze çarpıyor.

Grup tarama uygulaması olarak da bilinen Bilsem birinci aşama sınavının tabletler ile yapılıyor olmasından hareketle tablet ve telefon uygulamaları ön plana çıkıyor. Daha önce MEB tarafından yayınlanan Bilsem DEMO uygulamasının güncellenmiyor olması ve yeterli soru havuzuna sahip olmaması nedeniyle eski güvenilirliğini yitirdiği biliniyor. Bununla birlikte Mental-up gibi uygulamalar oyun oynayarak sınav hazırlığı imkanı sunduğu için binlerce öğrenci tarafından tercih ediliyor. Öğretmenlerin ve velilerin de severek önerdiği uygulamayı belli bir düzeyde ücretsiz kullanmak mümkün.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Çeviri İçin Doğru Adres
Sonraki Yazı Toptan Gıda İhtiyaçlarına Çözüm

Yazar Hakkında

Melih
Melih 226 yazı bulunuyor

Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte olan Webmaster.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Çok Dilde Makale Hizmeti İle Globale Açılın

Çok Dilde Makale Hizmeti İle Globale Açılın Küreselleşme ve dijitalleşme ile web siteleri için düzenli olarak yaratıcı içerik sunma ihtiyacı doğmuştur. Özellikle blogunu veya web sitesini küresel düzeyde genişletmek isteyen

Tanıtım Yorum Yok

Rowenta Süpürge Servisi Başakşehir’de Hizmetinizde

Rowenta Süpürge Servisi Başakşehir’de Hizmetinizde Bir özel servis düşünün ki müşteri memnuniyetine hat safhada önem veriyor. Ve arkasına bir dünya devi var. Öyle ki hem satış alanında hem satış sonrasında

Tanıtım Yorum Yok

İstanbul Evden Eve Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat İstanbul evden eve nakliyat eşyalarınızı bulunduğu noktadan dilediğiniz adrese taşıma işlemini gerçekleştirir. Eşyalarınız düzgün bir şekilde paketlenir. Sizin eşyalarınız bizim için kıymetlidir. Eşyalarınıza zarar gelmemesi için eşyalarınıza

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla