Mikro Terazi Nedir ? Mikro Terazi Ne İşe Yarar ?
1 Ağustos 2017 0 Yorum 3221 Görüntüleme

Mikro Terazi Nedir ? Mikro Terazi Ne İşe Yarar ?

Mikro Terazi Nedir?

Laboratuvar ortamlarında sıklıkla kullanılan mikro teraziler, çok yüksek hassasiyet derecelerinde tartımlar yapmaktadır. Hassasiyet derecelerinin yüksek olmasının yanı sıra tartım kapasiteleri de düşüktür. Öyle ki maksimum 52 grama kadar tartım yapabilirler. Laboratuvar ortamında kullanılmasının en büyük sebebi de yüksek hassasiyete sahip olmasıdır.

Özellikle Ar-GE laboratuvarlarında mikro terazilerin önemi çok büyüktür. Çünkü Ar-Ge çalışmalarında çok küçük birimlerde işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bu alanlarda mikro teraziler oldukça önemlidir. Sizlerde mikro terazi almak istiyorsanız http://www.baykon.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mikro Terazi Nedir ? Mikro Terazi Ne İşe Yarar ?

Mikro Terazinin Kullanıldığı Sektörler

Mikro teraziler genel olarak laboratuvarlarda kullanılmaktadır. Bu alanlar dışında çok fazla kullanım alanları yoktur. Belki de mikro terazinin laboratuvar dışında kullanıldığı tek yer kuyumculardır. Mikro terazi kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kalite kontrol, analiz ve ürün geliştirme laboratuvarları
 • İlaç endüstrisi
 • Biyoteknoloji endüstrisi
 • Kozmetik endüstrisi
 • Tıp ve sağlık endüstrileri

gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Mikro Terazi Özellikleri

Mikro terazi, birbirinden ayrı gösterge ve hassas mekanik ölçüm sistemi olarak iki ayrı ana bileşenden meydana gelmektedir. Bu sistemin ayrı olmasının sebebi mekanik bileşenlerin elektronik sistem üzerindeki ısınma etkisini en aza indirgemektir. Mikro terazilerin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Elektronik seviye gösterimi
 • Taşınabilirlik
 • USB flaş bellek ile bilgi alışverişi
 • Infrared proximity sensörler
 • Haberleşme bağlantıları

Gibi özellikleri vardır. Haberleşme bağlantıları içerisinde wi-fi, Ethernet, USB, in-out, rs232 gibi bağlantı noktaları vardır. Infrared proximity sensörler ile de yazdırma, dara alma ve sıfırlama gibi fonksiyonları bulunmaktadır.

Mikro terazilerin en önemli özelliklerinden biri de en yüksek ölçüm hassasiyetini garanti etmeleridir. Öyle ki 0.00001 gr hassasiyet derecesine sahip teraziler vardır. Doğrusallık hatasını en aza indirerek, tüm tartım bölgesinde güvenilir gösterim sağlar. Çift çekirdekli işlemcileri vardır.

Büyük 5.7 inçlik dijital LCD gösterge paneli sayesinde çıkan sonucu zorlanmadan görebilirsiniz. Modele göre değişiklik göstermeksizin ses modülleri bulunmaktadır. Bu sayede sesli mesajlar ile anlaşılabilirliği üst düzeydedir diyebiliriz. Kart okuyucu ve USB bellek desteği bulunmaktadır. +10 ile +40 santigrat derecelerde çalışma olanağınız bulunmaktadır. 90×90 kefesi bulunmaktadır.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Önceki Yazı Wordpress Whatsapp İletişim Eklentisi
Sonraki Yazı Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Yazar Hakkında

Melih
Melih 198 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım 1 Yorum

En çok takipçi kazandıran Site

En çok takipçi kazandıran Site Geçmiş dönemlerin en çok takipçi kazandıran sitesi olan instahilesi.com tekrardan aktif edilerek instagram takipçi hilesi sitesi olarak tekrardan aktifleştirildi. instagram’da takipçilerinizi ve beğenilerinizi arttırmak ,

Tanıtım Yorum Yok

İstanbul Fakir Süpürge Servisi

İstanbul Fakir Süpürge Servisi Fakir marka elektrik süpürgelerinde kullanıcıların karşısına zaman içinde arızalar çıkabilmektedir. Bu tarz arızalara acil olarak çözüm bulunmadığı takdirde temizlik açısından çeşitli sıkıntılar oluşabilir. Evin en sık

Tanıtım Yorum Yok

Şimdiye Kadar Yapılmış En Güzel Filmler

Sinema tarihi boyunca film izlemek her zaman insanlar için keyifli dakikalar geçirmenin yanı sıra kaliteli kurgusuyla merak duygusunu uyandırmak ve filmde anlatılmak istenen mesajın peşinden gitmek gibi bir amaca dayanmıştır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla