Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin
1 Ağustos 2017 0 Yorum 2886 Görüntüleme

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Evlerimizin gelinliği perdedir derler. Bu doğrudur, fakat evimizin bir başka gelinliği daha vardır. Onlarda evimizde kullandığımız prizlerdir. Evimizin boyasıyla uyumlu bir priz en az perde kadar etki yaratır. Sonuçta herkes yaşam alanının güzel görünmesini ister ve yaşam alanının dizaynını buna göre gerçekleştirir. Elbette ki priz küçük bir şey gibi gözükebilir. Sonuçta mobilyalar da evin bir süsüdür ama prizler daha çok dikkat çekebilir.

Priz modelleri, evlerinizin bir nebze de olsa makyajıdır. Farklı prizlere Fazticaret aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Günümüzde belki de binlerce çeşit priz modeli ile karşılaşabilirsiniz. Prizleri sadece fiş taktığımız ve cihazlarımız çalıştıran bir yardımcı araç olarak düşünmemek gerekir. Artık onlarca priz çeşidi bulunmaktadır.

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Priz Çeşitleri

Priz çeşitlerini temel olarak iki farlı sınıfa ayırabiliriz. Kapaklı priz ve kapaksız priz şeklinde. Ayrıca topraklı priz bugün hemen her evde bulunmaktadır. Ayrıca ışıklı priz modelleri günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Açık olduğu zaman ışık veren, kapalı olduğu zaman ışık vermeyen gibi. Yine son dönemde teknolojinin gelişmesiyle de birlikte yeni yapılan binalarda internet hatları, televizyon hatları prizlerden alınabilmektedir. Öyle ki internet hattı, uydu televizyon hattı ve sat prizi gibi çeşitler de karşımıza çıkmaktadır.

Akım korumalı prizler son dönemde yüksek maliyetli teknolojik aletler kullananlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Birden fazla cihazı, elektrikli ev aletini çalıştırabilmek için grup priz modelleri de bulunmaktadır. Tabi bunlarda kendi içlerinde ayrılmaktadır. Mesela üçlü grup priz, dörtlü grup priz gibi gitmektedir. Ayrıca klemensli grup prizler de bulunmaktadır. Bunlar da açma kapama düğmesi bulunmaktadır. Bu sayede fişi çekmek zorunda kalmadan priz üzerinden açma kapama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Priz Modelleri

Priz modellerine göz atarsak da burada da birçok priz modelini görebiliriz. En basit haliyle renklere göre modellendirilmiş prizleri birinci sıraya yazabiliriz. Bunlar dışında çift gözlü prizler vardır. Bunlarda da iki cihazı bir arada çalıştırabilirsiniz. Ayrıca desen olarak ise ahşap priz modelleri, çerçeveli priz modelleri, çocuk kilidi korumalı priz modelleri gibi prizler karşımıza çıkmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Mikro Terazi Nedir ? Mikro Terazi Ne İşe Yarar ?
Sonraki Yazı Wordpress Ücretsiz Güzel Sözler Botu

Yazar Hakkında

Melih
Melih 202 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

Teknolojik Alandaki Gelişmeler Ve Yenilikler

Bilgi Sahibi Olmak Toplumumuzda bilgi sahibi olmak için en çok yararlanılan hizmet internet hizmetidir. Tüm aramalar ve araştırmalar bu kanaldan yapılmakta ve detaylı bilgilere ulaşılmaktadır. Tarih, coğrafya, magazin, ekonomi, çocuk,

Tanıtım Yorum Yok

Buca’da Profesyonel LG Servis Hizmeti

Buca’da Profesyonel LG Servis Hizmeti LG marka televizyonlarda en iyi görüntünün dışında en iyi ses sistemi bulunmaktadır. LG marka televizyonlarda en iyi ses sistemini sağlamak için Dolby Atmos kullanılmaktadır. LG

Tanıtım 2 Yorum

Alyansların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Alyansların Bakımı Nasıl Olmalıdır? Alyans yüzükler kullanımı milattan önceye kadar dayanan; aşkın en evrensel ve zamansız simgesi olarak günümüze kadar ulaşan en özel simgelerden biridir. Kadın ve erkeğin, elmanın iki

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla