Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin
1 Ağustos 2017 0 Yorum 2724 Görüntüleme

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Evlerimizin gelinliği perdedir derler. Bu doğrudur, fakat evimizin bir başka gelinliği daha vardır. Onlarda evimizde kullandığımız prizlerdir. Evimizin boyasıyla uyumlu bir priz en az perde kadar etki yaratır. Sonuçta herkes yaşam alanının güzel görünmesini ister ve yaşam alanının dizaynını buna göre gerçekleştirir. Elbette ki priz küçük bir şey gibi gözükebilir. Sonuçta mobilyalar da evin bir süsüdür ama prizler daha çok dikkat çekebilir.

Priz modelleri, evlerinizin bir nebze de olsa makyajıdır. Farklı prizlere Fazticaret aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Günümüzde belki de binlerce çeşit priz modeli ile karşılaşabilirsiniz. Prizleri sadece fiş taktığımız ve cihazlarımız çalıştıran bir yardımcı araç olarak düşünmemek gerekir. Artık onlarca priz çeşidi bulunmaktadır.

Modern Priz Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Priz Çeşitleri

Priz çeşitlerini temel olarak iki farlı sınıfa ayırabiliriz. Kapaklı priz ve kapaksız priz şeklinde. Ayrıca topraklı priz bugün hemen her evde bulunmaktadır. Ayrıca ışıklı priz modelleri günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Açık olduğu zaman ışık veren, kapalı olduğu zaman ışık vermeyen gibi. Yine son dönemde teknolojinin gelişmesiyle de birlikte yeni yapılan binalarda internet hatları, televizyon hatları prizlerden alınabilmektedir. Öyle ki internet hattı, uydu televizyon hattı ve sat prizi gibi çeşitler de karşımıza çıkmaktadır.

Akım korumalı prizler son dönemde yüksek maliyetli teknolojik aletler kullananlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Birden fazla cihazı, elektrikli ev aletini çalıştırabilmek için grup priz modelleri de bulunmaktadır. Tabi bunlarda kendi içlerinde ayrılmaktadır. Mesela üçlü grup priz, dörtlü grup priz gibi gitmektedir. Ayrıca klemensli grup prizler de bulunmaktadır. Bunlar da açma kapama düğmesi bulunmaktadır. Bu sayede fişi çekmek zorunda kalmadan priz üzerinden açma kapama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Priz Modelleri

Priz modellerine göz atarsak da burada da birçok priz modelini görebiliriz. En basit haliyle renklere göre modellendirilmiş prizleri birinci sıraya yazabiliriz. Bunlar dışında çift gözlü prizler vardır. Bunlarda da iki cihazı bir arada çalıştırabilirsiniz. Ayrıca desen olarak ise ahşap priz modelleri, çerçeveli priz modelleri, çocuk kilidi korumalı priz modelleri gibi prizler karşımıza çıkmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Mikro Terazi Nedir ? Mikro Terazi Ne İşe Yarar ?
Sonraki Yazı Wordpress Ücretsiz Güzel Sözler Botu

Yazar Hakkında

Melih
Melih 166 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yorum Yok

İzmir Mimarlık Ofisleri

İzmir Mimarlık Ofisleri İzmir mimarlık bir sanat dalı olmaktadır. Üstelik bu sanat insanların başta barınmalarını sağlayan ve devamında eğitim, sağlık ya da işletme gibi ihtiyaçlarının sivil yapılarını tasarlayan bir dal

Genel Yorum Yok

Yıldızname Bakımı

Yıldızname Bakımı Halk arasında yıldızname olarak bilinen, kişiye özgü yapılan bir gelecek veya yaşam okuma şekli olan yıldız haritası, kişilerin adı soyadı, anne adı, doğum tarihinin gün ay ve yıl

Tanıtım Yorum Yok

Güzel Yılbaşı Hediyesi

Güzel Yılbaşı Hediyesi Sitemiz www.hediyemen.com adresinde istediğiniz tarzda istediğiniz şekilde sevgilinize, ailenize ve arkadaşlarınıza en güzel yılbaşı hediyesini alabilirsiniz. Yılbaşı en özel günlerinizden biri olabilir bu günün sayesinde bir çok

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla