Trafik Kazası Avukatı
11 Eylül 2019 0 Yorum 328 Görüntüleme

Trafik Kazası Avukatı

Mahkeme boyunca davalı veya davacıların muamelelerini yapan ve özel kişilerin haklarını savunmakla görevli olan kişilere avukat denir. Bu noktada trafik kazası avukatı ise; trafik kazaları sonrasında ortaya çıkan maddi ve manevi tazminat haklarına dair hukuksal başvuruları takip eden; hukuki süreçte müvekkilinin haklarını koruyan kişilere denir. Unutmamak gerekir ki trafik kazası sonucunda bireylerin maddi ve manevi tazminat hakları bulunmaktadır. İşte bu hakların korunması söz konusu olduğunda tazminat konularına hakim ve trafik kazası mevzuatına dair bilgi sahibi bir avukat tutmak şart olmaktadır.

Ortaya çıkan trafik kazası sonrasında; maalesef yaralanmalar hatta ölümler dahi yaşanılmaktadır. Yine kalıcı sakatlık gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda; hukuki açıdan destek alıyor olmak; hak kaybına uğramanızın önüne geçecek bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neden Trafik Kazası Avukatı Tutmalıyım?

Şayet bir trafik kazası geçirmişseniz; maddi kaybınız mevcutsa, söz konusu maddi kaybınızı telafi etmeniz ve hukuki açıdan hak ve sorumlulukları biliyor olmanız; bazı önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir.  Bundan dolayı trafik kazası avukatı tutmak, ileride telafisi zor hak kayıplarının önüne geçecektir.

Genel olarak trafik kazası yaşadığınızda; kusurlu olan kişinin sigorta şirketi kusuru bulunmayan kişinin aracını tamir ettirmektedir. Bunun için standart bir tutanak tutulduktan sonra; gerekli mevzuatı tamamlamak yeterli olmaktadır. Ancak; unutmamak gerekir ki? Kaza sonrasında şayet yaralanma, ölüm ya da kalıcı sakatlık gibi şeyler ortaya çıkmışsa; kusurlu bulunan kişinin sigorta şirketine maddi tazminat davası açabilme hakkı ortaya çıkmıştır. Bu durumda tazminat davasının hükümlerinin neler olduğu, mevzuatın ne şekilde ortaya koyulduğunu ve tazminat davası açabilme aşamalarının nelerden oluştuğunu bilmek şarttır.

Trafik Kazası Avukatları Danışmanlık Hizmeti Verir mi?

Kaza sonrasında aracınız hasar görmüşse ve bu hasar sonrasında aracınız tamir edilse dahi bir değer kaybı söz konusuysa; bir trafik kazası avukatı ofisinden danışmanlık hizmeti almanız önerilecektir. Zira aracınızda ortaya çıkan değer kaybının telafisi için yasal yollara başvuru sürecine dair ayrıntılı bilgilere sahip olmak; önemli kazanımları sizlere sunacaktır.

Elbette ki hemen tüm avukatlık bürolarında olduğu gibi trafik kazası avukatlarının da danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Bunun için alanında uzman olan ve profesyonel bir şekilde hizmet sunabilme kabiliyetine sahip olan bir avukatla iletişim kurmanız yeterli olmaktadır. Böylece olası hak kaybınızın önüne geçecek ve aracınızda meydana gelen değer kaybının ödenmesini de sağlayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.arikanavukatlik.com/trafik-kazasi-avukati

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Önceki Yazı Kenar Koruma Sistemleri
Sonraki Yazı Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı

Yazar Hakkında

Melih
Melih 211 yazı bulunuyor

3 Yılı aşkın bir süredir Web tabanlı proje ve çalışmalar yürütmekte, SEO alanında ayrıca hizmet vermekteyim.

Benzer Yazılar

Ekonomi Yorum Yok

Girişimcilerin Okuması Gereken 5 Kitap

Sizlere günümüzde herkesin hedeflediği kimilerinin defalarca denediği , kimilerinin şansının iyi gittiği girişimcilik ruhunun bilgilerinden okuma alışkanlığa dair birkaç bilgi vereceğiz. Bu yazımıda girişimciler için okunması gereken 5 kitabı listeledik.

Tanıtım Yorum Yok

Su Arıtma 30 Gün Ücretsiz Deneme

Su Arıtma 30 Gün Ücretsiz Deneme Su Arıtma 30 Gün Ücretsiz olarak Ankaranın her yerinde deneyebilirsiniz. Hyundai Su Arıtma cihazını neden kullanması gerektiğini düşünen çok sayıda insan bulunmaktadır. Pek çok kişi,

Tanıtım Yorum Yok

İnternet Ping Testi Yaparak Bağlantı Hızınızı Kontrol Edin

Başta internet ile iç içe olan kullanıcılar olmak üzere birçok kişi ping hızı ve yükleme, indirme hızlarını merak ederler. Bu durumun nedeni ise bu bağlantı hızlarının günlük internet kullanımını oldukça

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış

İlk Yorumu yazmak için Hemen Tıklayın !

Yanıtla